Elérhetőségeink

E-mail:

bese.t.egyesulet@gmail.com

Cím: 3463, Négyes, István király u. 25

Tel: 06/20-991-5358

Adószám: 19211514-1-05

 

 

Látogatók száma

01579
Ma:
Ebben a hónapban:
Összesen:
149
149
1579

Minden kertészkedőnek kötelező olvasmány: Magfogási Praktikum

A Magház Közösségi Hálózat a Mezőgazdasági Sokféleségért egy néhány éve elindult kezdeményezés, amelynek célja a mezőgazdasági sokféleség (agrobiodiverzitás) megőrzése és népszerűsítése.

A kezdeményezés fő pillére egy honlap (www.maghaz.hu), amely többek között felületet biztosít a szabad fajtájú vetőmagok cserélésére, de emellett minden szükséges tudással ellát a magfogásról, a vetőmagok tárolásáról, magbörzék szervezéséről stb.

Idén tavasszal megjelent a Magház első kiadványa, amelynek az első felében a szerzők bemutatják a Magház létrejöttének okait, és a céljait, majd a második rész egy könnyen értelmezhető gyakorlatias Magfogási Praktikum, ahonnan minden kezdő és haladó kertész megtudhatja, hogy mire kell figyelnie, amikor a fajtáiból magot fog. 

Minden kertészkedőnek, de különösen azoknak akik önellátásra törekednek, nagyon hasznos olvasmány.

A kiadvány letölthető a www.maghaz.hu oldalról.